close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 26 września 2018

  Przedstawiciele polskich sił powietrznych uczestniczyli po raz kolejny w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych „Athens Flying Week”, których 7 edycja miała miejsce na lotnisku w Tanagrze pod Atenami, 22 i 23 września.

  Publiczność, która przybyła do  Bazy 114 Skrzydła Taktycznego w Tanagrze miała okazję podziwiać akrobacje lotnicze w pokazie dynamicznym polskiego zespołu  „Orlik Team” z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, dowodzonego przez ppłk. pil. Dariusza Stachurskiego oraz samolot transportowy CASA C-295M z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie w pokazie statycznym.

   

   

  W pierwszym dniu imprezy, w trakcie pokazów dynamicznych polskiego zespołu akrobatycznego, Ataszat Obrony wraz z Zagranicznym Biurem Handlowym w Atenach zorganizowali wydarzenie promocyjne. Było ono znakomitą okazją do promocji polskich sił powietrznych, ze szczególnym uwzględnieniem imponujących zdolności polskich pilotów oraz możliwości ich samolotów. Wśród licznie zgormadzonych gości w polskim pawilonie gościli wysocy rangą przedstawiciele Sił Zbrojnych Grecji, Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu RP w Atenach oraz Polonii.

   

   

  Podczas gali kończącej AFW 2018, członkowie „Orlik Team” zostali uhonorowani przez organizatorów imprezy, którzy wyrażali swoje zadowolenie z zaprezentowanych programów akrobatycznych oraz nadzieję na udział polskich zespołów akrobatycznych w następnej edycji pokazów.

  AFW_2018_01
  AFW_2018_02
  AFW_2018_03
  AFW_2018_04
  AFW_2018_05
  AFW_2018_06

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: