close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 10 października 2018

  - W mojej karierze dyplomaty nauczyłam się, że nie ma innych tematów niż energia i klimat, które bardziej wiązałyby światy polityki, dyplomacji, nauki, technologii i innowacji – rozpoczęła swoje przemówienie Ambasador Barbarzak podczas otwarcia 11. Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. Energii i Zmian Klimatu w Atenach.

  Uczestnicy konferencji poznali kluczowe cele COP-u 24 w Katowicach, w tym, przede wszystkim, wdrożenie Programu Prac Porozumienia Paryskiego. Ambasador Barbarzak przedstawiła polskie doświadczenia modernizacji energetycznej począwszy od wyzwań, które stały przed Polską po przemianach ustrojowych aż do uzyskania miejsca wśród rozwiniętych gospodarek świata. Ponadto zwróciła uwagę na zasady sprawiedliwej transformacji energetycznej, nawiązując do wykorzystania nowych technologii i potrzeby włączenia marginalizowanych grup społecznych.

   

  Ambasador Barbarzak podzieliła się także polskimi rozwiązaniami na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, szczególnie w zakresie termoizolacji i elektromobilności.

   

  Konferencja jest organizowana przy współpracy Uniwersytetu Narodowego im. Kapodistriasa w Atenach, Organizacji Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego oraz inicjatywy United Nations Academic Impact. W komitecie naukowym konferencji od wielu lat czynny udział bierze prof. Krzysztof Warmuziński z Polskiej Akademii Nauk.

  cop24 a
  cop24 b
  cop24 c

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: