close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 27 września 2018

  Promocji polskiej historii, kultury, języka oraz Stuleciu Odzyskania Niepodległości RP dedykowany był udział Ambasady RP i Zespołu Szkół im. Z. Mineyki w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków.

  Wydarzenie zorganizowane zostało przez instytucje z 14 krajów, należące lub współpracujące z EUNIC Athens Cluster i miało miejsce w gościnnych progach Konserwatorium Ateńskiego, w sobotę 22 września. Na polskim stoisku promocyjnym można było otrzymać ilustrowane materiały z różnych regionów Polski, uzyskać informacje na temat języka polskiego i możliwości studiowania w Polsce. Wydarzenie zgromadziło ponad dwa tysiące uczestników.

   

           

  W specjalnej sali odbywały się projekcje filmów dokumentalnych, animowanych i krótkometrażowych, w tym polskich produkcji: „Kościuszko”, „Ojcowie Niepodległości”, „About Polska” i spotu historycznego z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości RP.

   

  W artystycznej części wydarzenia wystąpił Zespół Taneczny Szkoły Polskiej w Atenach, który oprócz pokazu tradycyjnych tańców zaśpiewał wraz z publicznością polskie piosenki, co spotkało się z wielkim aplauzem.

   

           

   

  Dodatkowo, we okresie letnim, przeprowadzony był internetowy konkurs wiedzy o krajach organizujących Europejski Dzień Języków w Atenach. Nagrodami w konkursie były sponsorowane kursy językowe oferowane przez wybrane instytucje. Zwycięzcami konkursu zostali:

  Agathi Siameti i Kalliopi Tzouma (j. niemiecki w Instytucie Goethe)

  Athanasia Papavasiliou (j. szwedzki)

  Elli Bobotsari (j. hiszpański)

  Danai Karasmanaki (j. czeski)

  Konstantinos Zacharopoulos i Nikoleta Zabaki (j. rumuński)

  Tigran Ghalumyan (j. niemiecki w Austrii)

  Martha Papadopoulou (j. francuski)

  Jolanta Botsi (j. angielski)

   

  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku!

  EDL2018_01
  EDL2018_02
  EDL2018_03
  EDL2018_04
  EDL2018_05
  EDL2018_06
  EDL2018_07
  EDL2018_08
  EDL2018_09
  EDL2018_10
  EDL2018_11
  EDL2018_12

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: