close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 26 września 2018

  14 września w bibliotece Zespołu Szkół odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

  Społeczna akcja popularyzowania literatury polskiej objęta honorowym patronatem  Pary Prezydenckiej trwa od 2012 roku. Po tak wspaniałych dziełach jak „Pan Tadeusz” czy „Lalka” Bolesława Prusa, w setną rocznicę odzyskania niepodległości dzięki głosowaniu Polacy zdecydowali się na ostatnią powieść Stefana Żeromskiego - „Przedwiośnie”.

   

  W tegorocznym wydarzeniu udział wzięli Ambasador Anna Barbarzak, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach oraz rodzice uczniów. Spotkanie było doskonałą okazją do refleksji i dyskusji na temat jednej z najwybitniejszych polskich powieści. 

   

  „W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”. - Prezydent Andrzej Duda.

   

  Zdjęcia autorstwa SPK

  DSC_5453
  DSC_5467

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: