close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 września 2018

  Na pamiątkę Odsieczy Wiedeńskiej z 1683 r., 12 września obchodzimy w Polsce Święto Wojsk Lądowych. W tym dniu Attaché Obrony RP w Atenach zorganizował przyjęcie, aby uhonorować wszystkie polskie Siły Zbrojne. Uroczystość miała miejsce w Klubie Oficerskim Sił Zbrojnych Grecji, a udział wzięli przedstawiciele greckich władz wojskowych, członkowie Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego, a także ambasador RP w Atenach i inni goście z polskiej placówki dyplomatycznej, z Polskiej Szkoły oraz przedstawiciele Polonii.

  Witając gości pułkownik Zbigniew Rybka nawiązał do tradycji Święta Wojska Polskiego, Bitwy Warszawskiej z 1920 r. oraz setnej rocznicy utworzenia Sztabu Generalnego WP, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych. Przypominał również o setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Grecją, która obchodzona będzie w 2019 roku.

   

  Uroczystość uświetnili uczniowie z Polskiej Szkoły im. Z. Mineyki w Atenach, wykonując hymny narodowe Polski i Grecji oraz prezentując krótki program artystyczny składający się z pieśni patriotycznych i tańca „Krakowiaka”, co było doskonałą okazją do przypomnienia naszych tradycji narodowych.

  Swieto WP 2018 1
  Swieto WP 2018 2
  Swieto WP 2018 3
  Swieto WP 2018 4
  Swieto WP 2018 5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: