close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • KOMUNIKATY - OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • Grecja należy do krajów ocenianych jako bezpieczne dla turystów. Jednak kradzieże portfeli czy torebek, szczególnie w miejscach turystycznych oraz w środkach transportu miejskiego są dość częste. Należy pamiętać by zamykać samochody oraz nie pozostawiać bez nadzoru rzeczy osobistych i dokumentów w miejscach publicznych.

   

  Całe terytorium Grecji jest strefą sejsmiczną. Zwykle mają miejsce niewielkie wstrząsy, występujące z dużą częstotliwością. Sporadycznie jednak dochodzi do silniejszych wstrząsów - w takich przypadkach należy stosować się do zaleceń władz i służb lokalnych.

   

  W miesiącach letnich na terenie kraju wybuchają liczne pożary. Zachęcamy do  śledzenia komunikatów placówki oraz strony Emergency Management Service Komisji Europejskiej. W razie zagrożenia należy stosować się do zaleceń lokalnych służb porządkowych.

   

  W Grecji nie wprowadzono stopnia zagrożenia terrorystycznego, jednakże w związku z utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi na świecie, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach publicznych, monitorowanie komunikatów władz porządkowych i bezwzględne stosowanie się do ich zaleceń.

   

  Demonstracje i strajki, także w sektorze transportowym (w tym porty i lotniska), zwykle krótkotrwałe i o małej skali, są dość częste i zazwyczaj zapowiadane z minimalnym tylko wyprzedzeniem. Z tego względu, jeśli takie zdarzenia będą miały miejsce,  trzeba się liczyć z możliwością wystąpienia pewnych utrudnień dla podróżnych.

   

  W celu uzyskania aktualnych informacji nt. strajków sugerujemy kontakt z centrum operacyjnym policji greckiej (centrum powołane do udzielania informacji o bieżącej sytuacji na drogach i granicach): 0030 210 6977257-8 (również w j. angielskim) oraz policją turystyczną: 1571.

   

  Bieżące informacje i ostrzeżenia znajdziecie Państwo również na naszym Twitterze @PLinGreece  

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: