close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIZYTA W WYDZIALE KONSULARNYM

 •  

  W celu zarezerwowania wizyty w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Atenach należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl ).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: paszportowych, obywatelskich prawnych, wizowych oraz dot. Karty Polaka.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 8:30 do 13:30, w środę w godzinach 13:30 do 18:30.  

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie/wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Wydział Konsularny Ambasady RP w Atenach jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu (+30) 210 6771997 lub  (+30) 210 6771998. Zapisy przez telefon w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 11:00 do 15:00 oraz w środy w godzinach od 12:00 do 16:00.  

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: